Båt- mete 2011   
                                   
 
Sammanlagt efter omg.7

Plats Namn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Närv. Poäng Totalt
1 1 Pierre Wellander 9,5 10 9,5 10 9,5 8,5 8,5                         7 65,5 72,5
2 2 Anders Tuominen 10 9 7,5 9 8,5 9 7                         7 60 67
3 4 Lars-Inge Karlsson 8,5 4,5 6,5 7 10 9,5 9                         7 55 62
4 3 Leif Carlsson 9 7 9 6,5 9 8 5,5                         7 54 61
5 6 Ingvar Berglind 8,5 3,5 6,5 6 10 9,5 9                         7 53 60
6 5 Håkan Jansson 10 6 7,5 4,5 8,5 9 7                         7 52,5 59,5
7 7 Hans- Erik Larsson   9,5 8,5 7,5 8 7,5 9,5                         6 50,5 56,5
8 8 Torbjörn Jansson 7,5 3 10 4 7,5 6,5 10                         7 48,5 55,5
9 12 Bo Dahlström 9,5   9,5   9,5 8,5 8,5                         5 45,5 50,5
10 9 Börje Tuominen 7 7,5 6 9 7   6,5                         6 43 49
11 13 Mikael Westin 8   7 8 6,5 6 7,5                         6 43 49
12 10 Jan- Olov Lööw 9   8 3 6 10 6                         6 42 48
13 11 Lola Carlsson   5 9 5 9 8 5,5                         6 41,5 47,5
14 15 Maria Fredlund 7,5   10   7,5 6,5 10                         5 41,5 46,5
15 14 Raimo Tuominen 7 5,5 6 5,5 7   6,5                         6 37,5 43,5
16 18 Anders Sjögren     8,5   8 7,5 9,5                         4 33,5 37,5
17 17 Eva Dahlberg   8,5 5 3,5   7 8                         5 32 37
18 20 Birger Dahlberg   8 5 2,5   7 8                         5 30,5 35,5
19 16 Karl- Erik Linder 8   7 2 6,5 6                           5 29,5 34,5
20 19 Magnus Adamsson     8   6 10                           3 24 27
21 23 Tommy Johansson     5,5       5                         2 10,5 12,5
22 24 Kent Jakobsson     5,5       5                         2 10,5 12,5
23 21 Tomas Berglind   6,5 3,5                                 2 10 12
24 27 Solveig Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
25 28 Göran Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
26 22 Greger Karlsson       9,5                               1 9,5 10,5
27   Lars- Göran Flink             6                         1 6 7
28 25 Berit Mård         5,5                             1 5,5 6,5
29 26 Henrik Mård         5,5                             1 5,5 6,5
30 29 Gunilla Berglind   4                                   1 4 5
31 30 Inger Öhrström     4                                 1 4 5
32 31 Kjell Öhrström     4                                 1 4 5
33                                                
34                                                

                                       Barnklassen omg.7

1 4 Linnea Berglind   8,5 10                                 2 18,5 20,5
2 1 Linnea Björndahl   10                                   1 10 11
3 2 Emilia Bergstedt   9,5                                   1 9,5 10,5
4 3 Noah Björndahl   9                                   1 9 10
5                                                
6                                                

 

Vid ex.18 tävlingar räknas de nio bästa resultaten plus deltagarpoängen. Är det 19 tävlingar räknas de 10 bästa placeringarna. 
Siffrorna med rött och inom (0) är den sämsta tävlingen som räknas bort. Vilken tävling som räknas bort kan ändras beroende
av framtida resultat.             

                                                                                tillbaka