Båt- mete 2011   
                                   
 
Sammanlagt efter omg.9

Plats Namn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Närv. Poäng Totalt
1 1 Pierre Wellander 9,5 10 9,5 10 9,5 8,5 8,5 10 8,5                     9 84 93
2 3 Lars-Inge Karlsson 8,5 4,5 6,5 7 10 9,5 9 7,5 9                     9 71,5 80,5
3 4 Håkan Jansson 10 6 7,5 4,5 8,5 9 7 9 10                     9 71,5 80,5
4 6 Ingvar Berglind 8,5 3,5 6,5 6 10 9,5 9 7,5 9                     9 69,5 78,5
5 2 Anders Tuominen 10 9 7,5 9 8,5 9 7 9                       8 69 77
6 5 Leif Carlsson 9 7 9 6,5 9 8 5,5 7 6,5                     9 67,5 76,5
7 7 Torbjörn Jansson 7,5 3 10 4 7,5 6,5 10 8 5,5                     9 62 71
8 9 Bo Dahlström 9,5   9,5   9,5 8,5 8,5 10 8,5                     7 64 71
9 10 Mikael Westin 8   7 8 6,5 6 7,5 9,5 7                     8 59,5 67,5
10 11 Börje Tuominen 7 7,5 6 9 7   6,5 8,5 7,5                     8 59 67
11 8 Hans- Erik Larsson   9,5 8,5 7,5 8 7,5 9,5 6 Ø                     7 56,5 63,5
12 12 Lola Carlsson   5 9 5 9 8 5,5 7 6,5                     8 55 63
13 13 Maria Fredlund 7,5   10   7,5 6,5 10 8 5,5                     7 55 62
14 14 Raimo Tuominen 7 5,5 6 5,5 7   6,5 8,5 7,5                     8 53,5 61,5
15 16 Karl- Erik Linder 8   7 2 6,5 6   9,5 7                     7 46 53
16 15 Jan- Olov Lööw 9   8 3 6 10 6                         6 42 48
17 17 Anders Sjögren     8,5   8 7,5 9,5 6                       5 39,5 44,5
18 18 Eva Dahlberg   8,5 5 3,5   7 8 6,5                       6 38,5 44,5
19 19 Birger Dahlberg   8 5 2,5   7 8 6,5                       6 37 43
20 20 Magnus Adamsson     8   6 10     8                     4 32 36
21 21 Tommy Johansson     5,5       5   6                     3 16,5 19,5
22 22 Kent Jakobsson     5,5       5   6                     3 16,5 19,5
23 27 Lars- Göran Flink             6   9,5                     2 15,5 17,5
24 30 Anita Larsson             5,5   5                     2 10,5 12,5
25 31 Kent Larsson             5,5   5                     2 10,5 12,5
26 23 Tomas Berglind   6,5 3,5                                 2 10 12
27 24 Solveig Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
28 25 Göran Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
29 26 Greger Karlsson       9,5                               1 9,5 10,5
30   Håkan Tuominen                 10                     1 10 11
31   Erling Adamsson                 8                     1 8 9
32 28 Berit Mård         5,5                             1 5,5 6,5
33 29 Henrik Mård         5,5                             1 5,5 6,5
34 32 Gunilla Berglind   4                                   1 4 5
35 33 Inger Öhrström     4                                 1 4 5
36 34 Kjell Öhrström     4                                 1 4 5
37                                                
38                                                

                                       Barnklassen omg.9

1 4 Linnea Berglind   8,5 10                                 2 18,5 20,5
2 1 Linnea Björndahl   10                                   1 10 11
3 2 Emilia Bergstedt   9,5                                   1 9,5 10,5
4 3 Noah Björndahl   9                                   1 9 10
5                                                
6                                                

 

Vid ex.18 tävlingar räknas de nio bästa resultaten plus deltagarpoängen. Är det 19 tävlingar räknas de 10 bästa placeringarna. 
Siffrorna med rött och inom (0) är den sämsta tävlingen som räknas bort. Vilken tävling som räknas bort kan ändras beroende
av framtida resultat.             

                                                                                tillbaka