Båt- mete 2011   
                                   
 
Sammanlagt efter omg.10

Plats Namn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Närv. Poäng Totalt
1 1 Pierre Wellander 9,5 10 9,5 10 9,5 8,5 8,5 10 8,5 9                   10 93 103
2 3 Håkan Jansson 10 6 7,5 4,5 8,5 9 7 9 10 9,5                   10 81 91
3 2 Lars-Inge Karlsson 8,5 4,5 6,5 7 10 9,5 9 7,5 9 7,5                   10 79 89
4 5 Anders Tuominen 10 9 7,5 9 8,5 9 7 9   9,5                   9 78,5 87,5
5 4 Ingvar Berglind 8,5 3,5 6,5 6 10 9,5 9 7,5 9 7,5                   10 77 87
6 6 Leif Carlsson 9 7 9 6,5 9 8 5,5 7 6,5 8,5                   10 76 86
7 8 Bo Dahlström 9,5   9,5   9,5 8,5 8,5 10 8,5 9                   8 73 81
8 7 Torbjörn Jansson 7,5 3 10 4 7,5 6,5 10 8 5,5 7                   10 69 79
9 9 Mikael Westin 8   7 8 6,5 6 7,5 9,5 7 10                   9 69,5 78,5
10 10 Börje Tuominen 7 7,5 6 9 7   6,5 8,5 7,5 5,5                   9 64,5 73,5
11 12 Lola Carlsson   5 9 5 9 8 5,5 7 6,5 8,5                   9 63,5 72,5
12 11 Hans- Erik Larsson   9,5 8,5 7,5 8 7,5 9,5 6 Ø 6,5                   8 63 71
13 14 Raimo Tuominen 7 5,5 6 5,5 7   6,5 8,5 7,5 5,5                   9 59 68
14 15 Karl- Erik Linder 8   7 2 6,5 6   9,5 7 10                   8 56 64
15 13 Maria Fredlund 7,5   10   7,5 6,5 10 8 5,5                     7 55 62
16 16 Jan- Olov Lööw 9   8 3 6 10 6     5                   7 47 54
17 17 Anders Sjögren     8,5   8 7,5 9,5 6   6,5                   6 46 52
18 18 Eva Dahlberg   8,5 5 3,5   7 8 6,5   6                   7 44,5 51,5
19 19 Birger Dahlberg   8 5 2,5   7 8 6,5   6                   7 43 50
20 20 Magnus Adamsson     8   6 10     8 8                   5 40 45
21 21 Tommy Johansson     5,5       5   6                     3 16,5 19,5
22 22 Kent Jakobsson     5,5       5   6                     3 16,5 19,5
23 31 Erling Adamsson                 8 8                   2 16 18
24 23 Lars- Göran Flink             6   9,5                     2 15,5 17,5
25 30 Håkan Tuominen                 10 4,5                   2 14,5 16,5
26 24 Anita Larsson             5,5   5                     2 10,5 12,5
27 25 Kent Larsson             5,5   5                     2 10,5 12,5
28 26 Tomas Berglind   6,5 3,5                                 2 10 12
29 27 Solveig Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
30 28 Göran Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
31 29 Greger Karlsson       9,5                               1 9,5 10,5
32 32 Berit Mård         5,5                             1 5,5 6,5
33 33 Henrik Mård         5,5                             1 5,5 6,5
34 34 Gunilla Berglind   4                                   1 4 5
35 35 Inger Öhrström     4                                 1 4 5
36 36 Kjell Öhrström     4                                 1 4 5
37                                                
38                                                

                                       Barnklassen omg.10

1 4 Linnea Berglind   8,5 10                                 2 18,5 20,5
2 1 Linnea Björndahl   10                                   1 10 11
3 2 Emilia Bergstedt   9,5                                   1 9,5 10,5
4 3 Noah Björndahl   9                                   1 9 10
5                                                
6                                                

 

Vid ex.18 tävlingar räknas de nio bästa resultaten plus deltagarpoängen. Är det 19 tävlingar räknas de 10 bästa placeringarna. 
Siffrorna med rött och inom (0) är den sämsta tävlingen som räknas bort. Vilken tävling som räknas bort kan ändras beroende
av framtida resultat.             

                                                                                tillbaka