Båt- mete 2011   
                                   
 
Sammanlagt efter omg.12

Plats Namn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Närv. Poäng Totalt
1 1 Pierre Wellander 9,5 10 9,5 10 9,5 8,5 8,5 10 8,5 9 9,5 8               12 94 106
2 6 Bo Dahlström 9,5   9,5   9,5 8,5 8,5 10 8,5 9 9,5 8               10 90,5 100,5
3 2 Anders Tuominen 10 9 7,5 9 8,5 9 7 9   9,5 6 8,5               11 87 98
4 4 Lars-Inge Karlsson 8,5 4,5 6,5 7 10 9,5 9 7,5 9 7,5 8 10               12 86 98
5 5 Ingvar Berglind 8,5 3,5 6,5 6 10 9,5 9 7,5 9 7,5 8 10               12 85,5 97,5
6 3 Håkan Jansson 10 6 7,5 4,5 8,5 9 7 9 10 9,5 6 8,5               12 85 97
7 8 Mikael Westin 8   7 8 6,5 6 7,5 9,5 7 10 10 9,5               11 83 94
8 7 Leif Carlsson 9 7 9 6,5 9 8 5,5 7 6,5 8,5 8,5 6               12 79 91
9 12 Hans- Erik Larsson   9,5 8,5 7,5 8 7,5 9,5 6 Ø 6,5 6,5 7               10 76,5 86,5
10 10 Torbjörn Jansson 7,5 3 10 4 7,5 6,5 10 8 5,5 7 4,5 7,5               12 74 86
11 13 Karl- Erik Linder 8   7 2 6,5 6   9,5 7 10 10 9,5               10 75,5 85,5
12 11 Börje Tuominen 7 7,5 6 9 7   6,5 8,5 7,5 5,5 5 9               11 73,5 84,5
13 19 Lola Carlsson   5 9 5 9 8 5,5 7 6,5 8,5 8,5 6               11 73 84
14 14 Raimo Tuominen 7 5,5 6 5,5 7   6,5 8,5 7,5 5,5 5 9               11 68 79
15 15 Maria Fredlund 7,5   10   7,5 6,5 10 8 5,5   4,5 7,5               9 67 76
16 17 Anders Sjögren     8,5   8 7,5 9,5 6   6,5 6,5 7               8 59,5 67,5
17 16 Eva Dahlberg   8,5 5 3,5   7 8 6,5   6 7,5 5,5               9 57,5 66,5
18 18 Jan- Olov Lööw 9   8 3 6 10 6     5 3,5 6,5               9 57 66
19 19 Birger Dahlberg   8 5 2,5   7 8 6,5   6 7,5 5,5               9 56 65
20 20 Magnus Adamsson     8   6 10     8 8 9 6,5               7 55,5 62,5
21 22 Tommy Johansson     5,5       5   6   4 5               5 25,5 30,5
22 23 Kent Jakobsson     5,5       5   6   4 5               5 25,5 30,5
23 21 Erling Adamsson                 8 8 9                 3 25 28
24 24 Håkan Tuominen                 10 4,5 7                 3 21,5 24,5
25 25 Lars- Göran Flink             6   9,5   3,5                 3 19 22
26 26 Anita Larsson             5,5   5   5,5                 3 16 19
27 27 Kent Larsson             5,5   5   5,5                 3 16 19
28 28 Tomas Berglind   6,5 3,5                                 2 10 12
29 29 Solveig Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
30 30 Göran Glimsholt     4,5       4,5                         2 9 11
31 31 Greger Karlsson       9,5                               1 9,5 10,5
32 32 Fredrik Johansson                     7                 1 7 8
33 33 Berit Mård         5,5                             1 5,5 6,5
34 34 Henrik Mård         5,5                             1 5,5 6,5
35 35 Gunilla Berglind   4                                   1 4 5
36 36 Inger Öhrström     4                                 1 4 5
37 37 Kjell Öhrström     4                                 1 4 5
38                                                

                                       Barnklassen omg.12

1 4 Linnea Berglind   8,5 10                                 2 18,5 20,5
2 1 Linnea Björndahl   10                                   1 10 11
3 2 Emilia Bergstedt   9,5                                   1 9,5 10,5
4 3 Noah Björndahl   9                                   1 9 10
5                                                
6                                                

 

Vid ex.18 tävlingar räknas de nio bästa resultaten plus deltagarpoängen. Är det 19 tävlingar räknas de 10 bästa placeringarna. 
Siffrorna med rött och inom (0) är den sämsta tävlingen som räknas bort. Vilken tävling som räknas bort kan ändras beroende
av framtida resultat.             

                                                                                tillbaka