Båt- mete 2014   
                                   
 
Sammanlagt efter omg. 12

Plats Namn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Närv. Poäng Totalt
1 2 Bo Dahlström 18 20 18 18 12 18 20 20 14 20 20 20 12 192 204
2 1 Håkan Jansson 20 10 20 20 20 20 16 16 20 18 16 16                 12 186 198
3 4 Pierre Wellander 18 20 18 18   18 20   14 20 20 20                 10 186 196
4 3 Mikael Westin 20 10 20 20 20 20 16 16 20   16 16                 11 184 195
5 5 Ingvar Berglind 14 18 16 14 14 14 12 9 12 16 18 9                 12 148 160
6 6 L- I Karlsson 14 18 16 14 14 14 12 9   16 18 9                 11 145 156
7 7 Torbjörn Jansson 7 12 16 16 12 12 18 18 18 12                     10 141 151
8 8 Lars- Göran Flink 12 16 9 9 18 16 5 12 16 14 8                   11 130 141
9 9 Maria Fredlund 7 12 16 16   12 18 18 18 12                     9 129 138
10 10 Karl- Erik Linder 16 14 12 7   16 14 8 7 18 10 10                 11 125 136
11 11 Jan- Olov Lööw 12 16 9 9 18   5 12 16 14 8 10                 11 124 135
12 14 Börje Tuominen 8 8 8 12 8 9 7 10 9 7 12 18                 12 102 114
13 15 Raimo Tuominen 8 8 8 12 8 9 7 10 9 7 12 18                 12 102 114
14 13 Leif Carlsson 10 9 10 10 16 10 8 8 8 9 10 7                 12 100 112
15 12 Hans- Erik Larsson 16 14 12 7     14 20 12 8                     8 103 111
16 16 Tina Karlsson 10     10 16 10 10   8 9 9 7                 9 89 98
17 17 Tommy Johansson 9   7 8 9   9 14 10 10                     8 76 84
18 18 Kent Jakobsson 9   7 8 9   9 14 10 10                     8 76 84
19 19 Sören Jansson 6 7 6 5 10 7 4 7       6                 9 58 67
20 21 William Albinsson 7 5 10 4 7 6 6 39 45
21 22 Göran Glimsholt 8 6 14 12 4 40 44
22 20 Kjell Öhrström 6 4 8 6 14 5 38 43
23 23 Kent Larsson       6 7   6                           3 19 22
24 24 Lola Carlsson 10 9 2 19 21
25   Ramona Vikman                       14                 1 14 15
26 Magnus Andersson 14 1 14 15
27 25 Anita Larsson 6 6 2 12 14
28 Solveig Glimsholt 12 1 12 13
29 26 Noah Björndahl     10                                   1 10 11
30 27 Lars Tjörnebro 8 1 8 9
31 Leo Linder 8 1 8 9
32   Lars Linder                       8                 1 8 9
33 28 Anna Lena Persson         7                               1 7 8
34 29 Leif Widell           7                             1 7 8
35                                                  
36                                                  
37                                                  
38
39                                                  
40                                                  
41                                                  
42                                                  
                                                   

                                       Barnklassen omg.2

1                                                
2                                                
3                                                
4                                                
5                                                
6                                                

 

Vid ex.18 tävlingar räknas de nio bästa resultaten plus deltagarpoängen. Är det 19 tävlingar räknas de 10 bästa placeringarna. 
Siffrorna med rött och inom (0) är den sämsta tävlingen som räknas bort. Vilken tävling som räknas bort kan ändras beroende
av framtida resultat.             

                                                                                tillbaka